Дома Трансфер зона Санчо се враќа во Бундеслигата, но не во Дортмунд

Санчо се враќа во Бундеслигата, но не во Дортмунд

Џејдон Санчо е во потрага по нов клуб откако влезе во конфликт со тренерот Тен Хаг и сака да го напушти Манчестер Јунајтед.

Англичанецот влезе во расправија со тренерот Тен Хаг па дури и не тренира со првиит тим и јасно е дека во јануари ќе ја промени средината.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Иако во последните недели се шпекулираше дека може да се врати во Борусија Дортмунд, сепак најконкретен инетрес за Санчо покажува Лајпциг.

Јунајтед сака по секоја цена да се ослободи од Санчо и е спремен да го пушти на позајмица плајќајќи дел од неговата плата.

Лајпциг сака да го доведе, но проблем е големата плата на Англичанецот, па веќе работи на трансферот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Познат фаворитот за потписот на Зиркзе

Ѕвездата на Болоња и холандски репрезентативец Џошуа Зиркзе е на мета на многу клубов…