Дома Видео Санчез пристигна во Франција и за малку ќе се повредеше додека се поздравуваше со фановите 🎥

Санчез пристигна во Франција и за малку ќе се повредеше додека се поздравуваше со фановите 🎥

Се е завршено и Алексис Санчез ќе стане нов фудбалер на Марсеј, Чилеанецот долета од Милано со приватен авион и на аеродромот еуфорично беше пречекан од фановите на францускиот клуб.

Санчез сакаше да се поздрави со сите, но во еден момент малку фалеше да се лизне на пластично шише, а тоа можеше да донесе негова повреда.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Ќе потсетиме, Санчез спогодбено го напушти Интер после три години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Урнебесна реакција на шпанскиот крал кога дозна дека Јамал има 16 години 🎥

Репрезентацијата на Шпанија вчера ја победи Италија во дербито од „групата на смртта“ и та…