Дома Фудбал Санчез поради повреда го пропушта полуфиналето во Лига Европа

Санчез поради повреда го пропушта полуфиналето во Лига Европа

На Алексис Санчез му е дијагностицирана повреда на бутот, па веројатно ќе го пропушти полуфиналето во Лига Европа помеѓу Интер и Шахтјор.

Овој полуфинален натпревар треба да се одигра во петок во Германија, но Санчез поради повреда мора да го пропушти.

Клубот објави дека неговата ситуација ќе биде детално анализирана во следните денови, но шансите за опоравување се многу мали.

Санчез се повреди во понеделникот, во четвртфиналето против Баер Леверкузен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Урнебесно: Иско во борба сам со себе да ја стигне топката 🎥

Иско е миленик на Зинедин Зидан и веројатно тоа е главната причина зошто е се уште член на…