Дома Останати Кошарка НБА Само Јанис не беше доволен, Шарлот го изненади шампионот Милвоки 🎥

Само Јанис не беше доволен, Шарлот го изненади шампионот Милвоки 🎥

Tимот на Шарлот приреди изненадување и изминатата вечер го совлада шампионот Милвоки.

Јанис Антетокумпо повторно блескаше, но неговиот настап не беше доволен за Бакси да го избегнат поразот. Во последните пет натпревари Милвоки има дури четири порази, а вторпат во низа губи дома.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


За 35 минути поминати на теренот Јанис постигна 26 поени, додаде 13 скока и 8 асистенции. Од игра шутираше 10/18, но не му одеа тројките тука имаше учинок 1/5. На другата страна одличен беше Тери Розиер со 27 поени, 7 скока и 4 асистенции.

НБА РЕЗУЛТАТИ:

Шарлот – Милвоки 103: 99

Детроит – Јута 126:116

Бостон – Индијана 101:98

Њујорк – Сан Антонио 111: 96

Хјустон – Филаделфија 99:11

Порталанд – Бруклин 114: 108

Сакраменто – Кливленд 109:108

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …