Дома Видео Само на Балканот: Трактор изора терен пред четвртфинале од куп! 🎥

Само на Балканот: Трактор изора терен пред четвртфинале од куп! 🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Често пати на Балканот гледаме слики какви што не треба да има на фудбалските терени, па таква слика сега ни доаѓа од Босна.

Вчерашниот натпревар во Купот се играл во лоши услови поради паднатиот снег, а снимките се навистина неверојатни. Мечот Слога Добој – Вележ Мостар се одиграл и покрај тоа што условите биле катастрофални.

На социјалните мрежи се појавуваа снимки од трактор како турка снег, тоа придонело и целиот терен да стане „ораница“. На крајот мечот завршил со 0:3 победа на гостите и навистина треба да се пофалат играчите на гостите кои успеале во вакви услови да постигнат три гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

На никој не му е јасно како Рома во оваа ситуација не доби пенал 🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Севиља вчера ја поб…