Дома Топ вести Само два клуба можат да си го дозволат Белингам, но тоа не е Ливерпул

Само два клуба можат да си го дозволат Белингам, но тоа не е Ливерпул


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Џуд Белингам на лето ќе биде „тешка“ тема, но два клуба се главни фаворити за неговиот потпис.

Ѕвездата на Борусија Дортмунд е голема желба на многу европски гиганти, но тој се уште не донел конечна одлука за иднината.

Белингам исто така ја одби понудата за Бортмунд за нов договор со значително повика плата, па јасно е дека ќе ја промени средината на крајот на сезоната.

Англиските медиуми пренесуваат дека Ливерпул најверојатно отпаднал од трката, па главната битка за неговиот потпис ќе ја водат Реал Мадрид и Манчестер Сити.

Единствено овие два клуба имаат финансиска моќ да ги задоволат барањата на Борусија Дортмунд која за неговата слобода бара 130-140 милиони евра.

Реал веќе подолго време работи на трансферот бидејќи во Белингам гледа идеална замена за Лука Модриќ.

Од друга страна Гвардиола нема да жали пари за да го доведе на „Етихад“ и смета дека би бил идеална замена за Гундоган.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…