Дома Фудбал Англија Салах: Гледам победнички менталитет, ова може да биде наша сезона

Салах: Гледам победнички менталитет, ова може да биде наша сезона

Ливерпул успеа со пресврт да дојде до трите бода против Кристал Палас со погодоците погодоците ги постигнаа Салах и Елиот.

Така „црвените“ ја продолжија серијата на добри резултати и се наметнаа како еден од главните кандидати за титулата.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Гледам менталитет да продолжиме да се бориме до крај и го направивме тоа на овој натпревар, последниот натпревар и натпреварот претходно. Тоа е нешто позитивно што можеме да го земеме од тоа. Секако дека сега имаме нов тим бидејќи има шест или седум играчи кои се нови во стартниот состав.  Сигурен сум дека можеме да направиме нешто посебно оваа година“, изјави Салах.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Барселона спреми нов договор за Араухо

Барселона сака во најскоро време да го продолжи договорот со дефанзивецот, Роналд Араухо, …