Дома Фудбал Румениге: Фудбалот никогаш нема да биде ист, можам да предвидам само едно

Румениге: Фудбалот никогаш нема да биде ист, можам да предвидам само едно

Пандемијата со коронавирусот денеска е најголемиот проблем во светот.

Освен што загрозува човечки животи, го порази светот, а трага остави и на спортот и фудбалот, кој е во целосна блокада.

Првенствата се прекинати, Европското првенство е одложено за 2021. година, а Румениге смета дека фудбалот може да има големи последици поради оваа глобална криза.

„Никој не може да каже што не очекува и како кризата ќе влијае на фудбалот во наредните недели, месеци, години.“ – изјави Румениге и додаде:

„Последиците ќе бидат големи, очигледно. Фудбалот ќе се промени. Моментално можам да предвидам само една работа. Износот на трансфери и платите драстично ќе се променат.“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…