Дома Трансфер зона Румениге покажува моќ: Не можете да купите играч од Баерн!

Румениге покажува моќ: Не можете да купите играч од Баерн!

Претседателот на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге одлучи јавно да ги прекини сите шпекулации за заминувањето на Роберт Левандовски од баварскиот клуб.

„Сакам да ја потсетам јавноста на 2008 година кога имавме фантастична понуда од Челзи за Франк Рибери. Цел свет мора да знае дека никој не може да купи играч од Баерн без согласност на Баерн. Можам да кажам дека Левандовски 100% ќе биде наш играч и следната сезона“, изјави Румениге.

Медиумите веќе подолго време шпекулираат за наводен трансфер на Левандовски во Реал Мадрид и дека поради тоа го ангажирал Пини Захави за свој менаџер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Нов тренер и три големи ѕвезди пристигнуваат во Реал Мадрид

Шпанските медиуми пренесуваат дека Зинедин Зидан на крајот на сезоната ќе го напушти Реал …