Дома Трансфер зона Румениге: Не можеме да го платиме Меси

Румениге: Не можеме да го платиме Меси

Лионел Меси е блиску до заминување од Барселона во овој преоден рок и се поврзува со многу европски гиганти.

Интер, Манчестер Сити, ПСЖ, Баерн…Се некои од клубовите кои се поврзуваат со најдобриот фудбалер на сите времиња. Новинарите на италијански „Тутоспорт“ ги интересираше дали Баерн ќе се обиде да го доведе Аргентинецот.

Такво прашање му поставија на претседателот на Баерн Карл Хајнц Румениге.

„Нема да се обидеме да го доведеме. Не можеме да го платим, тоа против нашата политика и филозофија. Да бидам искрен, веста дека Меси ќе си замине ме прави тажен. Лео испиша историја во тој клуб и треба таму да ја заврши кариерата“, изјави Румениге.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лестер од Челзи носи наследник на Варди?

Toмас Тухел не му верува на Тами Абрахам кој сезонава постигна 12 гола и тој не се најде н…