Дома Фудбал Италија Роналдо ќе го напушти Јувентус доколку биде казнет!?

Роналдо ќе го напушти Јувентус доколку биде казнет!?

Главна тема во италијанските медиуми е скандалот кој го направи Кристиано Роналдо за време на дербито со Милан викендов.

Португалецот беше изваден од игра во 54-та минута, а тој демонстративно го напушти теренот без да се поздрави со тренерот. Притоа, медиумите известија дека го напуштил стадионот пред да заврши мечот.

Тоа е против клупските правила на Јувентус, па било кој друг фудбалер да го направеше ова сигурно ќе добиеше жестока казна, но не и Кристиано Роналдо.

Роналдо моментално е со португалската репрезентација и во клубот се надеваат дека до неговото враќање ситуацијата ќе се смири. Тогаш сигурно ќе има состанок помеѓу Роналдо и Сари, на кој ќе присуствуваат и Килеини и Буфон.

Медиумите во Португалија тврдат дека Роналдо е разочаран од ситуацијата во клубот бидејќи во претходните клубови беше и тоа како заштитен.

Роналдо веќе размислува да го напушти Јувентус, а таквата ситуација сака да ја искористи Манчестер Јунајтед и да го врати Португалецот на „Олд Трафорд“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Денес ќе се одржи ждрепката за четвртфиналето и полуфиналето во Лигата на шампионите

Во седиштето на УЕФА во Нион денес во 12 часот ќе се одржи ждрепката за четвртфиналето и п…