Дома Фудбал Роналдо се огласи по повод затајувањето данок!

Роналдо се огласи по повод затајувањето данок!

Кристиано Роналдо е меѓу славните фудбалери кои се најдоа под обвинение за затајување на данок, после документите кои ги објави „Football Leaks“.

Роналдо наводно затаил дури 150 милиони евра од 2009 година откако пристигна во Реал Мадрид, за правата на името CR7.


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Португалецот не го коментораше веднаш овој случај, но конечно се огласи после натпреварот против Борусија Дортмунд во ЛШ. На новинарско прашање Роналдо одговори:

„Дали ви изгледам загрижено? Оној кој нема што да крие, нема причина да се плаши“, кратко одговори Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Јамал: Не ме споредувајте со Меси, тој е најдобар во историјата

Ламин Јамал е вистинска сензација на ЕП. На 16 години е стартер за Шпанија и ги собори сит…