Дома Фудбал Останато Роналдо потврди дека преговарал: Ова е супер тимот од играчи до кои Венгер бил блиску да ги доведе (ФОТО)

Роналдо потврди дека преговарал: Ова е супер тимот од играчи до кои Венгер бил блиску да ги доведе (ФОТО)

Кристиано Роналдо откри дека бил блиску до трансфер во Арсенал летото 2003 година.

Роналдо за португалската телевизија „ТВ1“ зборуваше за почетокот на својата кариера, а во еден дел откри дека во 2003 година кога од Спортинг премина во Манчестер Јунајтед откри дека бил блиску и да го облече дресот на Арсенал.

„Се сретнав со Венгер и разговаравме за мојот потенцијален трансфер во Арсенал. Тогаш ме контактираа, Барселона, Реал Мадрид и Интер, но после пријателскиот натпревар со Манчестер Јунајтед работите се промнија. Јунајтед ги забрза преговорите и на крајот потпишав за нив“, изјави Роналдо.

Англиските медиуми веднаш потоа го објавија најдобриот состав на Арсенал од играчи кои биле блиску Венгер да ги доведе во еден момент од нивните кариери.

Погледнете колку моќно изгледа овој состав:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гвардиола: Јас знам колку напорно работевме, никој не ни помогнал

Пеп Гвардиола одговараше на прашањата од новинарите пред 27. коло од англиската Премиер ли…