Дома Фудбал Италија Роналдо постигна хет-трик за едно полувреме, но требаше ли да биде исклучен? 🎥

Роналдо постигна хет-трик за едно полувреме, но требаше ли да биде исклучен? 🎥

Кристиано Роналдо игра фантастичен натпревар против Каљари и постигна хет-трик за едно полувреме, но дел од италијанските сметаат дека можеби и требало да биде исклучен.

На стартот од натпреварот Роналдо имаше еден дуел со противничкиот голман кој го удри со отворен ѓон. Вакви работи без ВАР во минатото тешко се гледаа, но во денешно време кога го има ВАР немаше да биде чудо ако главниот судија го исклучеше Португалецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…