Дома Видео Роналдо после спектакуларната победа испрати порака за Кралевите

Роналдо после спектакуларната победа испрати порака за Кралевите

0

Португалецот Кристијано Роналдо одигра неверојатен натпревар против Атлетико Мадрид.

Иако после првиот натпревар, кој Атлетико го доби со 2:0, многумина не веруваа дека Јуве може до пл асман понатаму, но Бјанконерите на крилата на Роналдо ја надокнадија предноста и се пласираа во следната фаза.

После натпреварот, Роналдо, очекувано, блескаше од среќа. Помеѓу другото го сруши и најголемиот ривал на Реал, клуб за кој играше претходните десет години.

„Им праќам прегратки на сите кои Реал им е во срцето.“ – порача Роналдо.

Навивачите на Реал и денеска го обожаваат Роналдо, а после синоќешната партија, нема сомнеж дека уште повеќе ќе биде миленик во Торино.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Најбрзите во Премиер лигата: Голманот на Фулам бил побрз од Салах!

Сезоната во Премиер лигата е завршена, а сега е откриено кои играчи беа најбрзи во ова нат…