Дома Видео Роналдо не издржа: Вулгарно одговори на скандирањето „Меси, Меси“

Роналдо не издржа: Вулгарно одговори на скандирањето „Меси, Меси“

Ал Наср на Кристијано Роналдо славеше победа против Ал Шабаб на гости со 3:2.

Португалецот постигна гол од пенал во 21. минута меѓутоа во јавноста по натпреварот не се зборува за неговите мајстории, туку за потегот кој го направи во завршницата.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Во текот на целиот натпревар домашните навивачи го провоцираа со скандирање „Меси, Меси“, а Роналдо одлучи да им одговори по завршувањето на средбата. Потегот на Роналдо беше снимен од телевизијата која го пренесуваше натпреварот, па така 39-годишниот Португалец се најде на мета на критики.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Жена навивач на Борусија направи срамен потег, се бара да и се забрани влез на стадионот 🎥

Eкипата на Борусија Дортмунд вчера го победи Атлетико Мадрид со 4:2 и така се пласираше во…