Дома Фудбал Останато Роналдо на роденденот откри уште колку години ќе игра

Роналдо на роденденот откри уште колку години ќе игра


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Еден од најдобрите фудбалери во историјата, Кристиано Роналдо денес го слави 38-от роденден.

Пред два месеци Роналдо ја напушти Европа и се пресели во Ал-Наср, каде стана најплатен фудбалер во историјата.

„Ќе имам максимум уште две-три години и потоа ќе се повлечам. Тоа е планот, но никогаш не се знае. Животот е динамичен и често работите не излегуваат онака како што планирате. Никогаш не знаете што може да се случи“, рече Роналдо.

„Во Европа ги срушив сите рекорди и сега сакам да срушам неколку рекорди тука. Дојдов во Саудиска Арабија да играм, да победувам, да уживам“, додаде Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …