Дома Фудбал Останато Роналдо доби тужба која може да го чини милијарда долари

Роналдо доби тужба која може да го чини милијарда долари

Кристиано Роналдо се наоѓа пред можна тужба од САД поради влијание во промоцијата на најголемата берза на криптовалути во светот.

„Би-Би-Си“ пишува дека лицата кои го обвинуваат Роналдо, ќе бараат отштета од милијарда долари.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Во ноември 2022 година, „Бајненс“ ја најави својата прва КР7 колекција на „незаменливи токени“ во партнерство со Роналдо.

Познатиот португалски фудбалер во видео-снимката кажа дека за потенцијалните инвеститори тоа ќе биде „награда од навиавчите за поддршката која му ја даваат со години“.

Тужителите тврдат дека со појавувањето на Роналдо довело до зголемување за интересот на „Бајненс“ до 500 отсто. Засега уште не се знае колку пари заработил Роналдо од ова рекламирање, а такво нешто предвидуваат американските закони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…