Дома Топ вести Роналдо добива доживотен договор од „Најк“

Роналдо добива доживотен договор од „Најк“


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓После продолжувањето на соработката со Реал Мадрид, Кристиано Роналде денес ќе потпише нов договор со спонзорот „Најк“.

Ѕвездата на „кралевите“ и португалската репрезентација години наназад е заштитно лице на американскиот производител на спортска опрема, а ќе остане и во иднина.

Извештаите велат дека Кристиано Роналдо ќе ги следи стапките на Леброн Џејмс и ќе добие доживотен договор од американскиот производител на спортска опрема.

Според договорот, Роналдо од „Најк“ ќе добива фантастични 24 милиони евра годишно. Досегашниот на заштитното лице на компанијата му носеше три ипол пати помала сума. И Роналдо и „Најк“ потврдија дека заеднички продолжуваат и во иднина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Инзаги и Лаутаро: Мора да бидеме перфектни

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Тр…