Дома Трансфер зона Роналдо го носи Пепе во Ал-Наср

Роналдо го носи Пепе во Ал-Наср


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓После пристигнувањето на Кристиано Роналдо, Ал-Наср сака да направи респектабилен тим и да доведе други звучни имиња.

Роналдо секако ќе има големи влијание и на трансфер политиката во клубот и во доведувањето на нови фудбалери.

Имено тој побарал од челниците на Ал Наср да го доведат Пепе, неговиот голем пријател, со кого заедно играа во Реал Мадрид.

Пепе иако е во фудбалска зрелост се уште игра на високо ново, тоа го покажа и на Мундијалот, па е отворен да му се придружи на Роналдо во Саудиска Арабија.

Коментари
  • Роналдо, остави црањето и играј фудбал 🎥

    Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Португалците се во о…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Челзи на лето следи голема распродажба: На трансфер листата седум фудбалери

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англискиот гигант Че…