Дома Фудбал Останато Роналдо: Велат дека сум готов, но цело време докажувам дека не е така

Роналдо: Велат дека сум готов, но цело време докажувам дека не е така

Трансферот на Кристијано Роналдо во Ал Наср од Саудиска Арабија привлече големо внимание кај јавноста, а некои дури и го отпишаа Португалецот кога е во прашање неговиот конкретен настап на теренот.

Вистината сепак е многу поинаква, барем кога се прашува Португалецот.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Поранешниот ас на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед минатата полусезона ја заврши со 14 гола на 19 настапи, а во досегашниот дел од сезоната има постигнато 15 гола на 14 натпревари.

Последните два вчера против Ал Ахли, па по оваа средба одлучи да им одговори на критичарите.

“Велат дека Роналдо е „готов“ но тоа не е вистина. Ќе продолжам да играм додека нозете не ми кажат “Кристијано, завршивме”. Се уште имам голема желба да играм и да тренирам, да постигнувам голови. Пред се да победувам. Констатно докажувам дека можам уште да играм“, изјави Роналдо.

Петкратниот освојувач на „Златната топка“ се уште е во одлична форма иако има 39 години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Турам до Мбапе: Многу добро знаеш зошто не потпишав за ПСЖ

Маркус Турам ова лето беше слободен агент и имаше неколку понуди на маса, а Французинот се…