Дома Фудбал Останато Роналдињо ќе излезе од домашен притвор, ама ќе се соочи со уште поголем проблем!

Роналдињо ќе излезе од домашен притвор, ама ќе се соочи со уште поголем проблем!

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо го привршува четиримесечниот домашн притвор поради лажен пасош со кој сакал да влезе во Парагвај.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Легендарниот фудбалер и понатаму е во домашен притвор во Парагвај, заедно со неговиот брат Роберто, кој на 5 март користеше лажни пасоши.

Двајцата се во домашен притвор бидејќи платиле 1,2 милиони фунти, но сега повторно се на удар на парагвајските власти поради „перење на пари“.

Апелациониот суд неодамна ја отфрли жалбата и барањето да бидат пуштени на слобода, а Роналдињо се жалеше на третманот.

„Луѓето во своите домови мора да замислат како е кога не можеш да го правиш тоа на што си навикнат. Мислам дека тоа е нешто што ќе остане со нас кои минуваме низ ова комплицирано искуство“, кажа Роналдињо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …