Дома Видео Роналдињо и на 41 година покажа дел од својата магија 🎥

Роналдињо и на 41 година покажа дел од својата магија 🎥

Бразилецот Роналдињо ќе остане запаметен како еден од играчите со најдобра фудбалска техника, многумина би кажале и најдобар.

Сега и на 41 година Роналдињо во егзибиционен натпревар покажа дека се уште во нозете ја има својата магија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Голманот на Квинс Парк Ренџерс постигна гол против Сандерленд 🎥

На вчерашните натпревари во Чемпионшип видовме еден интересен момент кој вреди да се обеле…