Дома Видео Роналдињо и на 41 година покажа дел од својата магија 🎥

Роналдињо и на 41 година покажа дел од својата магија 🎥

Бразилецот Роналдињо ќе остане запаметен како еден од играчите со најдобра фудбалска техника, многумина би кажале и најдобар.

Сега и на 41 година Роналдињо во егзибиционен натпревар покажа дека се уште во нозете ја има својата магија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Атракција од Кирјос: Со сервис каков што ретко се гледа ја крена публиката на нозе 🎥

Ник Кирјос во претходниот период беше во центарот на вниманието поради позитивните комента…