Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Роналдињо има нешто да ви каже: Напред Македонија! 🎥

Роналдињо има нешто да ви каже: Напред Македонија! 🎥

Легендарниот Роналдињо денес преку социјалните мрежи испраит порака за поддршка на македонската репрезентација на Евроспкото првенство.

„Со среќа на Европско. Со среќа, напред Македонија“, изговори Роналдињо, а му помогна човекот кој го снимаше видеото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…