Дома Трансфер зона Рома почна преговори со Иско

Рома почна преговори со Иско


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Иско во последните моменти од преодниот рок беше блиску до трансфер во Унион Берлин, но трансферот пропадна во последен момент.

Шпанецот во моментов е слободен агент и е во потрага по нов клуб, а неговиот агент стапил во контакт со Рома.

Ситуацијата ќе се обиде да ја искористи Рома и да го доведе Иско на „Олимпико“.

Мурињо во него гледа идеална замена за Заниоло, кој денес ја напушти Рома и се пресели во Галатасарај.

Проблем може да биде платата на Шпанецот, па Рома сака да му понуди договор до крајот на сезоната, со опција за продолжување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за новиот италијански репрезентативец

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Миланските …