Дома Трансфер зона Рома „краде“ уште една ѕвезда на Јувентус

Рома „краде“ уште една ѕвезда на Јувентус


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Минатото лето Рома го доведе Пауло Дибала без обештетување, а сега сака уште една ѕвезда од Јувентус.

Имено, Рома покажува силен интерес за Хуан Квадрадо, кој е на излезна врата од Јувентус.

Договорот на Колумбиецот истекува на крајот на сезоната, а нема најави за негово продолжување.

Рома сака да ја искористи таквата ситуација и да го доведе на „Олимпико“ без обештетување, па веќе стапила во контакт со неговиот агент.

Мурињо верува дека Квадрадо одлично ќе се вклипи во тимот бидејќи може да игра на неколку позиции и дека се уште може да игра на врвно ниво.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…