Дома Трансфер зона Рома договори големо засилување

Рома договори големо засилување

Рома постигна договор со дефанзивецот на Ајнтрахт, Еван Ндика, потврди „Кориере дело Спорт“.

22-годишниот Ндика игра одлично во дресот на Ајнтрахт Франкфурт, а оваа година се етаблираше во еден од најдобрите дефанзивци во Бундеслигата.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Неговиот договор истекува на крајот на сезоната и ќе замине како слободен агент, а за неговиот потпис интерес покажаа неколку европски клубови.

Последните информации се дека Рома ја победила конкуренцијата и постигнала договор со неговиот агент за 4-годишна соработка.

Трансферот ќе биде официјализиран веднаш по завршување на сезоната, кога Ндика ќе стави потпис на договорот.

Коментари
  • Милан купува дефанзивец од Бундеслигата

    Милан е силно заинтересиран за дефанзивецот на Ајнтрахт и млад француски репрезентативец, …
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…