Дома Фудбал Останато Ричарлисон добил 10.000 пораки во рок од пет минути „благодарение“ на Нејмар ?

Ричарлисон добил 10.000 пораки во рок од пет минути „благодарение“ на Нејмар ?

Напаѓачот на ПСЖ Нејмар често со пријателите онлајн игра видео игра, а вчера одлучи и да оди со онлајн стрим.

Додека стримот беше „лајв“ тој го побара Ричарлисон, играчот на Евертон и неговиот соиграч од репрезентацијата. Случајно или не Нејмар на почетокот на снимката јасно го покажува бројот на Ричарлисон.

Тие неколку секунди биле доволни за голем број фанови да му испраќаат пораки на фудбалерот.

Ричарлисон напиша дека во рок од пет минути благодарение на Нејмар добил 10.000 пораки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Михајловиќ за „кртот“ во соблекувалната: Ќе го обесам на ѕид

Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ вели дека има „крт“ во собчекувалната и во моментов …