Дома Видео Ритуалот на Куртоа пред секој натпревар 🎥

Ритуалот на Куртоа пред секој натпревар 🎥

Тибо Куртоа веќе втора сезона во низа е стандарден на голот на Реал Мадрид, Белгиецот успеа да ја добие довербата од клубот и навивачите.

Иако во минатотот ги бранеше боите на Атлетико, со своите добри настапи ја доби почитта од навивачите. Реал Мадрид сега објави видео на кое може да се види стандардниот ритуал на Куртоа пред секој натпревар.

Куртоа два пати ја удира даесната статива со левата нога и еднаш со десната, додека левата два пати ја удира со десната и еднаш со левата. Ритуалот завршува со допир на пречката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Џеко: Рома не можеше да добие подобар тренер од Мурињо

Напаѓачот на Рома, Един Џеко откри дека е среќен поради доаѓањето на Жозе Мурињо на кормил…