Дома Останати Рио 2016: Се сеќавате на трката во која „малиот“ си го победи својот идол? (ВИДЕО)

Рио 2016: Се сеќавате на трката во која „малиот“ си го победи својот идол? (ВИДЕО)

Рио, Олимпијада, 2016. Финале на 100 метри пеперутка. Фелпс е тука за да постави уште една сложувалка во неговиот неповторлив рекордерски мозаик на титули, златни медали, рекорди и олимписки успеси

Но, тука е и еден негов обожавател кому му бил идол од најмали нозе и кој, заради Фелпс, сакал и се трудел да стане подобар пливач. Тоа е Сингапурецот Џозеф Скулинг. Останатото е историја и импресивна пливачка трка за паметење со неверојатен конечен исход.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

„Форбс“ открива детали: Се редат милиони на сметката на Кабиб

Руското издание на магазинот „Форбс“ направи листа на најуспешните спортисти до 40 години,…