Дома Фудбал Репрезентации Ривали се само на теренот: Денес ќе бидат противници, а ноќта ја минаа во заедничко опуштање (ФОТО)

Ривали се само на теренот: Денес ќе бидат противници, а ноќта ја минаа во заедничко опуштање (ФОТО)

0
serbia crna gora

Фудбалерите имале заедничко опуштање пред вечерашниот натпревар во Лигата на Нации.

Дека ривалството помеѓу нив е само на теренот, репрезентативците на Црна Гора и Србија покажаа со заедничка фотографија од Подгорица.

Вечерта пред историскиот натпревар на овие две селекции во рамките од Лигата на Нации беа на заедничко дружење.

Од едната страна Александар Митровиќ, Немања Радоњчиќ и Бранко Јовчиќ – од другата Филип Стојковиќ и Стафан Мугоша.


Следете го Sportski.mk и на


Јовчиќ и Стојковиќ се соиграчи во Црвена Звезда, додека за црвено-белите до неодамна настапуваше и Радончиќ.

Натпреварот помеѓу овие две селекции се игра вечерва со почеток во 20:45 часот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Лион можеше до водство, но тука беше Тер Штеген да направи чудо! (ВИДЕО)

Тер Штеген брани во фантастична форма, а тоа го покажа и во вечерашниот натпревар помеѓу Б…