Дома Македонски спорт Рејчел Стојанов освои петто место на меѓународниот турнир „Москва 2020“

Рејчел Стојанов освои петто место на меѓународниот турнир „Москва 2020“

Македонската гимнастичарка Рејчел Стојанов оствари голем успех на меѓународниот турнир „Москва 2020“.

Поради актуелната ситуација со коронавирусот турнирот беше организиран онлајн. Рејчел во конкуренција на европските и светски шампиони, Дина и Арина Аверини, како и одличната Екатерина Веденева и најдобрите од Шпанија, Узбекистан, Латвија, Естонија и Киригистан го освои петтото место.

Сега пред Рејчел е Европското првенство на кое и посакуваме среќа и успех!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ѓоковиќ со еден потег ги воодушеви дури и критичарите

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ повторно покажа дека има големо срце и со несе…