Дома Фудбал Останато Ретко видена ситуација: Натпревар се преигрува поради судиска грешка (видео)

Ретко видена ситуација: Натпревар се преигрува поради судиска грешка (видео)

Комисијата на Фудбалскиот сојуз на Белгија одлучи да се повторни натпреварот помеѓу Виртон и Бершот и тоа поради судиска грешка.

Виртон победи со 1:0, а голот го постигна од слободен удар, но пред судијата да даде знак за изведување на ударот.

Играчите изведоа брза акција, постигнаа гол, а судијата покажа на центар. Гостинскиот тим потоа поднесе жалба која беше прифатена од Фудбалскиот сојуз.

Поради тоа донесена е одлука која ретко се гледа на фудбалските натпревари, па мечот ќе се преигра на 2-ри март.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Борусија Дортмунд го отстапи стадионот за пациенти со коронавирус

Борусија Дортмунд стана уште еден фудбалски клуб кој се вклучи во борбата против коронавир…