Дома Трансфер зона Репрезентативецот Сиригу е нов голман на Џенова

Репрезентативецот Сиригу е нов голман на Џенова

Tимот на Џенова има нов голман.

Џенова објави дека постигнале договор со репрезентативецот на Италија и европски шампион, Салваторе Сиригу, 34-годишниот Сиригу со Џенова потпиша договор на една година со можност истиот да биде продолжен.

Кариерата Италијанецот ја започна во Палермо, а во 2011 година направи трансфер во ПСЖ каде што бранеше до 2017, имаше две позајмици во Севиља и Осасуна. Потоа се пресели во Торино, па во Џенова.

За репрезентацијата на Италија собра 27 настапи,.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…