Дома Трансфер зона Регуилон спремен да се врати во Реал Мадрид

Регуилон спремен да се врати во Реал Мадрид


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Левиот бек на Тотенхем, Серхио Регуиолн е спремен повторно да го облече дресот на Реал Мадрид.

24-годишниот дефанзивец ова лето се пресели во Тотенхем за 30 милиони евра и покажува одлични партии во Премиер лигата.

Меѓутоа, вратата на „Сантиаго Бернабеу“ не е затворена за него бидејќи Реал има опција да го врати за 32 милиони евра.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Реал на лето сака да го врати во Мадрид, најмногу поради фактот што Марсело е на излезна врата од клубот.

Регуилон исто така посакува да се врати во Реал Мадрид и неговиот менаџер е во постојан контакт со „кралскиот“ клуб.

Коментари
  • Реал Мадрид си го враќа Регуилон од Тотенхем

    Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Реал Мадрид спрема …
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ферхан Хасани има нов клуб

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Ферхан Хасани од де…