Дома Трансфер зона Реал ја најде замената за Тони Крос

Реал ја најде замената за Тони Крос

Реал Мадрид се вкучи во трката за потписот на плејмејкерот на Њукасл, Бруно Гимараеш.

26-годишниот Бразилец е еден од најдобрите играчи за врска во Премиер лигата и Њукасл сигурно нема лесно да се раздели со него.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Бразилецот неодамна стави потпис на нов договор, но е спремен да ја промени средината, особено поради фактот што сака да игра во Лигата на шампиони.

„Кралевите“ сметаат дека Гимараеш е идеална замена за Тони Крос, но тоа ќе ги чини околу 100 милиони евра. бидејќи играчот има договор со Њукасл до 2028 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Лаурентис е на потег: ПСЖ ќе понуди 202 милиони евра за двете ѕвезди на Наполи?

Во моментите кога Реал Мадрид го претставува Килијан Мбапе, во Париз размислуваат за замен…