Дома Трансфер зона Реал спреми 70 милиони за ѕвездата на Наполи

Реал спреми 70 милиони за ѕвездата на Наполи


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Карло Анчелоти сака да го засили средниот ред на Реал Мадрид во зимскиот преоден рок, пренесуваат шпанските медиуми.

По заминувањето на Каземиро „кралевите“ сакаат да доведат квалитетен играч за врска, а првата желба на Анчелоти е Себастијан Лоботка од Наполи.

Лоботка игра феноменална сезона во Наполи, а новинарот Санти Оуна објави дека Реал Мадрид е спремен да понуди од 70 милиони евра за неговиот потпис.

Сепак, мали се шансите Наполи да се раздели со својата ѕвезда на средина од сезоната, особено поради фактот што се бори за Скудетото.

Лоботка во минатото играше во Шпанија, за Селта Виго, па нема да им проблем да се адаптира во Примера.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…