Дома Трансфер зона Реал се приклучи во трката за Дарвин Нуњес

Реал се приклучи во трката за Дарвин Нуњес

Напаѓачот на Бенфика, Дарвин Нуњес ја воодушеви фудбалската јавност и е на мета на многу европски гиганти.

Скаутите на многу европски гиганти го следат веќе подолго време, а сега во трката за неговиот потпис се приклучи и Реал Мадрид.

22-годишниот уругвајски репрезентативец игра одлично, но во договорот има откупна клаузула од 150 милиони евра, а Бенфика сигурно нема да сака лесно да се откаже од него.

Реал Мадрид сака да ја победи конкуренцијата бидејќи бара засилување за нападот после неуспешниот обид да го донесе Мбапе.

Португалските медиуми пренесуваат дека „кралевите“ спремиле понуда од 90 милиони евра и наскоро ќе започнат преговори со Бенфика.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Бернардески ги шокира сите со изборот на нов клуб

Италијанскиот репрезентативец Федерико Бернардески е слободен агент откако му заврши догов…