Дома Фудбал Реал објави последни снимки од „Бернабеу“ – погледнете како сега изгледа култниот стадион ?

Реал објави последни снимки од „Бернабеу“ – погледнете како сега изгледа култниот стадион ?

Како што модерниот фудбал стана бизнис најбогатите клубови на денешницата се обидуваат своите стадиони да ги претворат во супер модерни мултифункционални објекти.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Веќе подолго време е во тек реконструкцијата на стадионот „Сантијаго Бернебеу“ поради што Реал Мадрид своите домашни натпревари ги игра помалиот „Алфредо Ди Стефано“.

Денес Реал објави последни снимки од фудбалскиот храм кој ќе изгледа спектакуларно по реновирањето. Местото на кое популарните „кралевите“ освоија многу трофеи сега изгледа непрепознатливо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…