Дома Трансфер зона Реал му понудил на Милан двајца играчи за Леао

Реал му понудил на Милан двајца играчи за Леао


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Во претходниот период се пишува за интерес на Реал Мадрд за напаѓачот на Милан, Рафаел Леао кој одигра одлична сезона.

Леао беше прогласен и за играч на сезоната во Серија А. Неговиот договор со Милан е до 2024 година, а директорот Паоло Малдини работи на продолжување на соработката барем до 2026. Сепак интересот од другите клубови може да направи проблем.

Медиумите пишуваа дека во договорот на Леао има откупна клазула од 150 милиони евра, но „кралевите“ имаат друга понуда.

Наводно, во Мадрид се подготвени да ги испратат Лука Јовиќ и Асенсио, плус одредена сума за да го добијат Леао.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Белингам ги одбил Челзи и ПСЖ

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англиската ѕвезда Џу…