Дома Трансфер зона Реал Мадрид тргнува по ѕвездата на Челзи

Реал Мадрид тргнува по ѕвездата на Челзи

Реал Мадрид е силно заинтересиран во своите редови да го доведе дефанзивецот на Челзи, Рис Џејмс.

Во шпанскиот гигант го гледаат 22-годишниот Џејмс како долгорочно решение за десната бековска позиција.

 Од Реал знаат дека евентуалниот трансфер би бил скап и тежок за реализација, но во предвид го земаат големиот потенцијал за развој на играчот.

Џејмс ги помина сите младински категории на Челзи, каде е од 2006 година и моментално е стандарден во првиот тим на „сините“ каде оваа сезона постигна 6 гола и 10 асистенции.

„Кралевите“ имаат голем буџет за трансфери ова лето, па се спремни да понудат 70 милиони евра, но Челзи во моментов не сака да го продава играчот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Конте во Тотенхем „отпишал“ четворица играчи кои вредат 100 милиони евра

Медиумите на Островот пренесуваат дека раководството на Тотенхем испратило порака до четво…