Дома Топ вести Реал Мадрид сака да го врати Тео Хернандес

Реал Мадрид сака да го врати Тео Хернандес

Реал Мадрид сака на лето да го врати во своите редови левиот бек на Милан, Тео Хернандес, пренесуваат шпанските медиуми.

Францунот игра фантастично и се етаблираше во еден од најдобрите леви бекови во Европа, па Реал сака да си ја поправи грешката.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Милан пред неколку сезони го купи за 20 милиони евра, а Реал сега е спремен да понуди 60 милиони евра плус бонуси.

Анчелоти е во потрага по квалитетен лев бек и често на таа позиција го користи Камавинга, па Хернандес е прв на листата желби.

Шпанските медиуми веруваат дека Милан нема да може да ја одбие богатата понуда и Французинот на лето може да се врати на „Сантиаго Бернабеу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Хаос: Претседателот на Анкарагучу влета на терен го нокаутираше судијата🎥

Немили сцени се забележани вечерва во Турција, веднаш по натпреварот помеѓу Анкарагучу и Р…