Дома Топ вести Реал Мадрид размислува за Покетино

Реал Мадрид размислува за Покетино


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Реал Мадрид на лето би можел да направи тренерска смена, а прв избор на „кралевите“ за нов кормилар е Маурисио Покетино.

Анчелоти има договор до 2024 година, но доколку ја заврши сезоната без трофеј сигурно ќе биде отпуштен, а Реал веќе размислува за негова замена.

Прв избор е Маурисио Покетино, кој е слободен после отказот кој го доби во ПСЖ и секако дека не би одбил понуда од „кралскиот“ клуб.

Покетинот во Шпанија со голем успех го предводеше Еспањол од 2009 до 2012 година после што се пресели во Премиер лигата каде што беше дел од Саутемптон и Тотенхем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…