Дома Фудбал Реал Мадрид ослабен за Ел Класико

Реал Мадрид ослабен за Ел Класико

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Едер Милитао се повреди за време на репрезентативните обврски.

Милитао ќе се врати во Мадрид каде ќе му бидат направени детални лекарски прегледи и ќе се знае точното време за рехабилитација.

Ова е голем хендикеп за Анчелоти бидејќи следуваат важни натпревари за „кралевите“.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Милитао најверојатно ќе го пропушти „Ел Класико“ кое на програмата е наредната недела.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …