Дома Топ вести Реал Мадрид на радарот има четворица „граѓани“

Реал Мадрид на радарот има четворица „граѓани“

0

Раководството на Реал Мадрид си „бендиса“ четворица фудбалери од редовите на англискиот шампион и сака да ги донесе во своите редови.

Реал на лето ќе прави реконструкција на тимот, па на радарот имаат четворица фудбалери на Манчестер Сити, и тоа: Лерој Сане, Кевин де Брујн, Рахим Стерлинг и Џон Стоунс.

Сепак, Сити е спремен на се за да ги задржи своите најдобри фудбалери, па тешко е да се поверува дека Реал ќе успее да доведе некој од споменатите фудбалери.

Извори од Шпанија пренесуваат дека Реал е спремен да плати 70 милиони фунти за Лерој Сане, кој неодамна беше избран за најдобар млад фудбалер во Премиер лигата.


Следете го Sportski.mk и на


Де Брујн е уште еден играч кој се поврзува со Реал и за него „кралевите“ се спремни да платат 150 милиони евра.

Меѓутоа, „граѓаните“ веќе имаат спремен одговор на сите понуди и не ни помислуваат да се разделат со своите ѕвезди.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Трудот во првото полувреме лесно го прокоцкавме, Шпанија однесе победа со +11

Репрезентацијата на Македонија денес го одигра четвртиот натпревар на Светското првенство …