Дома Фудбал Реал Мадрид наредната сезона може да игра во дресови со чудна боја (ФОТО)

Реал Мадрид наредната сезона може да игра во дресови со чудна боја (ФОТО)

0

Дресот на шпанскиот гигант Реал Мадрид за наредната сезона се појави во медиумите, а според коментарите на социјалните мрежи може да се заклучи дека поголем број навивачи не се задоволни.

Според изгледот може да се заклучи дека наликува на резервната варијанта на англиски Арсенал.

Изборот се уште не е официјално потврден, но многу веројатно е дека „кралевите“ ќе се појават во ваква гарнитура. Бојата на дресот навистина е чудна.

Како ви изгледаат на вас?


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Наполи – Арсенал: „Сан Паоло“ и „Сан Анчелоти“ треба да направат чудо!

Тешко е да се проценат колкави се шансите за Наполи после бледото издание на „Емирати“ и п…