Дома Трансфер зона Реал Мадрид има план за Кимих

Реал Мадрид има план за Кимих


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Реал Мадрид покажува сериозен интерес за ѕвездата на Баерн Минхен и германски репрезентативец, Џошуа Кимих, пренесуваат шпанските медиуми.

Перез го сака Кимих да биде наследник на Тони Крос, кој го продолжи договорот на уште една сезона со „кралевите“.

Кимих има договор со Баерн до 2025 година, а следното лето ќе влезе во последната година од договорот и Реал сака да ја искористи таквата ситуација.

Ова лето Реал го доведе Белингам, а следното сака да го купи Кимих и двајцата да бидат наследници на Крос и Модриќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус ја најде замената за Погба

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Јувентус е во потрага…