Дома Трансфер зона Реал Мадрид има двајца фаворити за наследник на Крос

Реал Мадрид има двајца фаворити за наследник на Крос

Toни Крос веќе објави дека на крајот од сезоната заминува во играчка пензија, а во Реал Мадрид се подготвуваат да го пополнат местото.

Според последните информации од Шпанија во Реал во овој момент разгледуваат две можни опции за засилување во средниот ред.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Шпански „Ас“ како потенцијално решение го најавува Џошуа Кимих од редовите на Баерн Минхен, но тука е и човекот кој блеска во важните натпревари за Манчестер Сити, Родри.

Крос во Реал Мадрид се пресели од Баерн Минхен во 2014 година и од тој момент одигра 463 натпревари во кои постигна 28 гола и подели 98 асистенции, па така израсна во вистинска легенда на клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…