Дома Топ вести Реал и Јувентус во жестока битка за потписот на Погба!

Реал и Јувентус во жестока битка за потписот на Погба!

Реал Мадрид и Јувентус ќе водат жестока битка за Пол Погба, кој очигледно веќе донел одлука да го напушти Манчестер Јунајтед.

Неговиот агент Мино Раиола веќе работи на трансферот и е во постојан контакт со двата клуба кои уште во летниот преоден рок се обидоа да стигнат до потписот на Французинот.

„Кралевите“ се уште не се откажале од намерата да го донесат Погба на „Сантиаго Бернабеу“ и спремиле понуда за зимскиот преоден рок. Шпанските медиуми откриваат дека Реал ќе го понуди Хамес Родригез плус пари за потписот на Французинот.

Вчера излегоа информации дека и Јувентус подготвува понуда во која ќе вклучи дури четворица играчи за да о добие Погба еколку години со успех го носеше нивниот дрес.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шок за Солскјер на тренингот: Погба во жесток дуел се повредил сам и го повредил Фернандеш!

Манчестер Јунајтед добро изгледаше на натпреварите по рестартот на сезоната, а сега Оле Гу…