Дома Трансфер зона Реал и Баерн го сакаат играчот на Мехенгладбах

Реал и Баерн го сакаат играчот на Мехенгладбах


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Играчот за врска на Борусија Мехенгладбах, Флориан Нојхаус е на мета на европските гиганти, Баерн Минхен и Реал Мадрид, пренесуваат германските медиуми.

23-годишниот играч за врска блеска оваа сезона во дресот на Мехенгладбах, а особено одличен меч одигра против Баерн Минхен пред неколку дена.

Нојхаус оваа сезона одигра 14 меча на кои постигна 2 гола и запиша три асистенции.

Реал и Баерн ќе водат голема битка за неговиот потпис на лето, а се верува дека Мехенгладбах за неговата слобода ќе бара 40 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи мора да продава, Милан сака две ѕвезди

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Челзи потро…